Sabit Diskler, Bu Teknoloji ile Birlikte Gereksiz Cihazlar Haline Gelebilir .

Depolama Ekipmanları

197 Views

        

İnsanloğlu, DNA'da veri depolamaya bir adım daha yaklaşmış olabilir. Kendini dünyanın ilk DNA tabanlı veri depolama platformu olarak tanıtan Catalog, topladığı 10 milyon dolar fon ile önemli bir işe koyuldu.

Catalog'un yeni cihazı Shannon, Wikipedia'nın 16GB boyuta ulaşan tüm metinlerini insan yapımı DNA molekülleri üzerinde saklayabiliyor. Firmanın amacı, raf ömrü yüzlerce yıl ile ölçülen bir depolama birimi oluşturmak ve küp şeker boyutundaki bir alana bir milyon GB'den fazla veri depolamak (10mm x 10mm x 10mm). Bu, bir santimetre küp içerisine bir exabayt sığdırmak demek ve dolayısıyla bu hedef, şu anki en yoğun ticari depolama ortamından bile yoğun.

Teknolojinin önündeki en önemli sorun, alan (Shannon bir aile mutfağı boyutunda), hız (10Mbps) ve fiyat. Yani teknolojinin hayatımıza girmeye yaklaşması için önünde çok uzun bir yol var.NEW INNOVATION AT 2021 FOR THE CRYPTO CURRENCY. BIG OPPORTUNITY. FREE DOWNLOAD and FREE COINS.

( π ) Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 15 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/yildiztekin Download from your mobile phone and use username (yildiztekin) as your invitation code. Then mine from your mobile or desktop to collect Pi coin everyday.