ABD hedef gösteriyor: “Honor için Huawei benzeri ambargo isteği” .

Depolama Ekipmanları

42 Views

        

Honor X20

ABD ambargosu altında bulunan Huawei’nin satmak zorunda kaldığı alt firması Honor, yeni yönetim altında hedef gösterilmeye başlandı.

Artık Huawei ile bir bağı kalmayan Honor, buna rağmen eski şirketi üzerinden hedef tahtasına konuyor. Biliyorsunuz Honor’un yeni ürünleri Android lisansına sahipler. Yani yeni cihazlarda Google servisleri ve hizmetleri ile Play Store uygulama marketi sorunsuz olarak çalışıyor.

Ancak bunu istemeyenler bulunuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla ABD’li bir grup siyasi, Honor’un Huawei’nin yer aldığı yasaklılar listesine alınmasını istiyor. “Çin devletine bağlı” şeklinde altı doldurulamayan görüşlerin olduğu şirket, şu an bahsettiğimiz grup tarafından Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı‘na şikayet ediliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’nın ise bu şikayetlere nasıl cevap vereceği şimdilik bilinmiyor. Ancak Honor’un yeni bir grup altında olmasından dolayı yasaklar listesine dahil edilmesi çok olası görünmüyor.

Huawei’nin telefonlarına Android lisansı ambargo sürdüğü için verilmiyor. Bu yüzden de firma yeni modellerden Android’i kaldırıyor. Bunun yerine Huawei telefonlarda artık Harmony OS işletim sistemi kullanılıyor. Bu işletim sistemini direkt olarak Huawei geliştiriyor.

İlerleyen dönemde Honor tarafından da Harmony OS temelli ürünlerin pazara çıkma ihtimali bulunuyor. Çünkü Huawei dışında Harmony OS kullanan elektronik firmaları yavaş yavaş artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor yakında yeni bir ürün daha tanıtmaya hazırlanıyor

Bu ürün Honor Magic3 ve telefon ile resmi olarak 12 Ağustos tarihinde tanışıyoruz. Teknik olarak bakarsak telefon gücünü Snapdragon 888 Plus‘tan alıyor. 6,76 inç QHD+ AMOLED ekrana sahip olan ve bu ekranda 120 Hz yenileme hızı sunan Magic3, HDR10+ ekranını Gorilla Glass Victus ile koruyor.

8 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama, 12 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512GB depolama seçenekleri sunulacak Magic3, yüksek hızlı veri aktarımı da getirecek.

4.500 mAh pile, 66W hızlı şarj desteğine, kutusunda yer alan bir 50W hızlı şarj cihazına sahip olan Honor Magic3, bir sürpriz olmaz ise Türkiye’de de satılabilir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakınNEW INNOVATION AT 2021 FOR THE CRYPTO CURRENCY. BIG OPPORTUNITY. FREE DOWNLOAD and FREE COINS.

( π ) Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 15 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/yildiztekin Download from your mobile phone and use username (yildiztekin) as your invitation code. Then mine from your mobile or desktop to collect Pi coin everyday.